Provokatorius

Vakarų Škotijos baltieji terjerai

Apie veislę

KILMĖS ŠALIS: Didžioji Britanija

OFICIALAUS GALIOJANČIO STANDARTO PASKELBIMO DATA: 2010.10.13

PASKIRTIS: Terjeras

FCI KLASIFIKACIJA:

Grupė 3 Terjerai

Sekcija 2 Mažieji terjerai

Be darbinių išbandymų

BENDRA IŠVAIZDA: tvirtas kūno sudėjimas; krūtinė ir apatiniai šonkauliai platūs; tiesi nugaros linija; pečiai, klubai stiprūs, kojos raumeningos; puikus jėgos ir judrumo derinys.

ELGESYS IR CHARAKTERIS: mažas, aktyvus, žaismingas, drąsus; šelmiškos išvaizdos, ambicingas ir žinantis savo vertę, bet draugiškas.

GALVA: atstumas nuo pakaušio iki akių kiek ilgesnis nei snukio ilgis. Galva gausiai apaugusi plaukais ir sudaro tiesų arba šiek tiek mažesnį kampą su sprando ašimi. Galva neturi būti pernelyg išsikišusi į priekį.

KAUKOLĖS SRITIS:

Kaukolė: lengvai išgaubta; nežymiai smailėja ausų lygyje ties perėjimu į akis.

Kaukolės viršus: ryškus perėjimas nuo kaktos link snukio, suformuotas dėka masyvių antakių lankų, kurie šiek tiek nusvirę ant akių.

SNUKIO SRITIS:

Nosis: juoda ir pakankamai didelė, sudaro tolygų kontūrą su snukio linija. Nosis neturi būti išsišovusi į priekį.

Snukis: snukis laipsniškai siaurėja nuo akių nosies link, gerai užpildytas, nėra įdubų po akimis.

Žandikaulis/dantys: žandikaulis stiprus ir lygus. Plotis tarp iltinių dantų snukiui suteikia žaismingą išraišką. Dantys, palyginus su šuns dydžiu, yra dideli, turi žirklinį sąkandį, t.y., viršutiniai dantys glaudžiai uždengia apatinius dantis ir sudaro statų kampą su žandikauliu.

Akys: toli viena nuo kitos, vidutinio dydžio, neapvalios, tamsios, kiek tai įmanoma. Žvilgsnis aštrus ir protingas, o masyvūs antakių lankai suteikia žvilgsniui skvarbumo. Nepageidaujama šviesi akių spalva.

Ausys: mažos, stačios, tvirtos, smailais galiukais, vidutiniu atstumu viena nuo kitos. Plaukai trumpi ir glotnūs (švelnūs). Visiškai nepageidautinos apvalios, plačios, didelės arba mėsingos ausys, taip pat gausiai apaugusios.

KAKLAS: pakankamai ilgas, kad užtikrintų teisingą galvos padėtį, raumeningas ir palaipsniui platėjantis bei tolygiai pereinantis į gražiai nuožulnius pečius.

KŪNAS: kompaktiškas.

Nugara: tiesi.

Strėnos: plačios ir stiprios.

Krūtinės ląsta: plati, viršutinėje dalyje šonkauliai stipriai išlenkti, sudarydami glotnius korpuso šonus. Atstumas nuo paskutinių šonkaulių iki užpakalinių galūnių tiek trumpas, kad korpusas galėtų nevaržomai judėti.

UODEGA: 13 -15 cm ilgio, padengta trumpais, šiurkščiais plaukais, tiesi kiek įmanoma. Nerūpestingai, bet išdidžiai iškelta ir nesiriečia link nugaros. Ilga uodega nepageidaujama. Jokiu būdu neturėtų būti kirpta.

GALŪNĖS:

PRIEKINĖS GALŪNĖS:

Pečiai: nuožulnūs, mentės plačios ir prigludusios prie krūtinės ląstos. Pečių sąnarys atsikišęs į priekį.
Alkūnės: pasidavusios atgal, suteikdamos galimybę priekinėms kojoms laisvai judėti lygiagrečiai korpuso ašiai.
Priekiniai dilbiai: trumpi ir raumeningi, tiesūs, padengti storais trumpais plaukas.
Priekinės letenos: didesnės nei galinės, užapvalintos, proporcingos, stiprios, su storomis pagalvėlėmis ir padengtos trumpais šiurkščiais plaukais. Pėdučių pagalvėlės ir nagai turi būti juodi.

UŽPAKALINĖ DALIS:
Bendra informacija: stipri, raumeninga, viršuje plati. Kojos trumpos, raumeningos ir tvirtos.
Klubai: labai raumeningi, vidutiniškai nutolę vienas nuo kito.
Kelio sąnariai: gerai išlenkti.
Kulnai: kulnų sąnariai sudaro ryškius kampus; po korpusu išsidėstę taip, kad būtų pakankamai arti vienas kito stovint ar judant. Visiškai nepageidautini tiesūs ir silpni kulnų sąnariai.
Užpakalinės letenos: mažesnės nei priekinės, storomis pagalvėlėmis, užapvalintos, proporcingo dydžio, stiprios, padengtos trumpais šiurkščiais plaukais. Pėdučių pagalvėlės ir nagai turi būti juodi.

EISENA/JUDESIAI: laisva, tiesi ir lengva. Priekinės kojos juda laisvai į priekį nuo peties. Galinės – juda laisvai, galingai, arti viena kitos. Kelių ir kulnų sąnariai lankstosi gerai. Kulnų sąnariai, pasiduodami po korpusu, užtikrina stiprų postūmį į priekį. Visiškai nepageidautini šiurkštūs, neelastingi, nenatūralūs užpakalinių galūnių judesiai ir X formos galūnės.

ODA: neturinti akivaizdžių odos problemų.

KAILIS:

Plaukas: dvisluoksnis. Išorinis sluoksnis sudarytas iš šiurkščių plaukų, apie 5 cm ilgio, be jokių garbanų. Pavilnė trumpa, minkšta ir tanki. Neglotnus kailis visiškai nepageidaujamas.

Spalva: balta.

DYDIS: ties ketera apie 28 cm.

TRŪKUMAI: bet koks nukrypimas nuo aukščiau išvardintų punktų turi būti vertinamas kaip trūkumas. Defektai nustatomi atsižvelgiant į jų nukrypimo laipsnį.

DISKVALIFIKUOJANTYS TRŪKUMAI:
– agresyvūs ar pernelyg drovūs šunys;
– bet koks šuo, aiškiai rodantis fizinius ar elgesio sutrikimus, turi būti diskvalifikuotas.

PASTABA:
– patinai privalo turėti dvi normaliai išsivysčiusias sėklides, pilnai nusileidusias į kapšelį;
– tik fiziškai ir kliniškai sveiki šunys, su veislei būdinga struktūra, turėtų būti naudojami veisimui.